• Fire Island

    ★★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • A Clüsterfünke Christmas

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • Encanto

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • False Positive

    ★★

  • Werewolves Within

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Plan B

    ★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • Framing Britney Spears

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • Greyhound

    ★½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Downhill

    ★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Zola

    ★★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★

  • The Lion King

    ★★½

  • Spider-Man: Far From Home

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Murder Mystery

    ★★½

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★

  • Guava Island

    ★★½

  • Booksmart

    ★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Greener Grass

  • Knock Down the House

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Late Night

    ★★★

  • Fyre

    ★★★

  • Fyre Fraud

    ★★½

  • Vice

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • Ralph Breaks the Internet

  • White Boy Rick

    ★★½

  • Free Solo

  • A Star Is Born

    ★★★

  • A Simple Favor

    ★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Ocean's Eight

  • Incredibles 2

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★½

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

  • Avengers: Infinity War

    ★★

  • Bao

  • Ready Player One

  • Game Night

  • Black Panther

    ★★½