Sort by

Kate has logged 14 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
Twitches

Twitches

2005
×
Edit this entry  
30
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★½
Edit this entry  
30
Halloweentown II: Kalabar's Revenge

Halloweentown II: Kalabar's Revenge

2001
×
Edit this entry  
30
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★
Edit this entry  
29
Werewolves Within

Werewolves Within

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★½
Edit this entry  
16
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★
Edit this entry  
16
It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

1966
×
Edit this entry  
08
Blades of Glory

Blades of Glory

2007
×
★★
Edit this entry  
08
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

2006
×
★★★½
Edit this entry  
03
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★
Edit this entry