• Best Summer Ever

  • Made You Look: A True Story About Fake Art

  • Code of the Freaks

  • The Invisible Man

  • Crip Camp: A Disability Revolution

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★½

  • 1917

  • The Irishman

  • In the Tall Grass

  • Antigone

  • Bad Education

  • Jojo Rabbit

    ½

  • Knives Out

  • Abominable

    ★★★★

  • The Twentieth Century

    ★★★★

  • First Cow

  • Judy

  • Ford v Ferrari

  • Uncut Gems

  • Marriage Story

  • Crawl

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

  • Parasite

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Whistlers

    ★★★½

  • The Dead Don't Die

  • Pokémon Detective Pikachu

  • Us

  • Pain and Glory

  • Booksmart

  • Happy Death Day 2U

    ★★★

  • The Body Remembers When the World Broke Open

  • 37 Seconds

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★½

  • The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Bird Box

  • What We Left Behind: Looking Back at Star Trek: Deep Space Nine

    ★★★★

  • Spice It Up

    ★★★½

  • The Witch Hunters

  • Angelique's Isle

    ★★★

  • Halloween

    ★★★

  • Widows

  • Angelo

    ★★★

  • Suspiria

  • Can You Ever Forgive Me?

  • A Star Is Born

  • The Favourite

    ★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

  • Chained for Life

    ★★★★

  • Diamantino

    ★★★★½

  • Revisiting The Virgin Suicides

  • Support the Girls

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★

  • Unsane

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★

  • The Cloverfield Paradox

  • Black Panther

    ★★★½

  • Jane Fonda in Five Acts

  • Minding the Gap

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★

  • Leave No Trace

  • Eighth Grade

  • Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

    ★★★

  • Searching

  • Summer of 84

  • Private Life

    ★★★½