Sort by

Geoff has logged 73 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
Clifford the Big Red Dog

Clifford the Big Red Dog

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Captain

The Captain

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Poseidon Adventure

The Poseidon Adventure

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Black Beauty

Black Beauty

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Coming to America

Coming to America

1988
×
★★★½
Edit this entry  
18
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Edit this entry  
18
A Castle for Christmas

A Castle for Christmas

2021
×
★★
Edit this entry  
18
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Edit this entry  
15
The War Below

The War Below

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
Behind Enemy Lines

Behind Enemy Lines

2001
×
Read the review Edit this entry  
11
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
Encounter

Encounter

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★
Edit this entry  
21
Creed II

Creed II

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
16
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Guns of Navarone

The Guns of Navarone

1961
×
★★★
Edit this entry  
03
Papillon

Papillon

1973
×
★★★★
Edit this entry  
30
Kesari

Kesari

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
Quiz Show

Quiz Show

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Talented Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

1999
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Jewel of the Nile

The Jewel of the Nile

1985
×
Edit this entry  
15
Galaxy Quest

Galaxy Quest

1999
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Maltese Falcon

The Maltese Falcon

1941
×
★★★★
Edit this entry  
05
Local Hero

Local Hero

1983
×
★★★½
Edit this entry  
04
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
All About Eve

All About Eve

1950
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Third Man

The Third Man

1949
×
★★★★
Edit this entry  
02
Rollerball

Rollerball

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Riders of Justice

Riders of Justice

2020
×
★★★★
Edit this entry  
29
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
L.A. Confidential

L.A. Confidential

1997
×
★★★★
Edit this entry  
15
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Tom Clancy's Without Remorse

Tom Clancy's Without Remorse

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Stowaway

Stowaway

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry