• The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • The Batman

    ★½

  • Jackass Forever

    ★★★

  • The House

    ★★★½

  • The Tinder Swindler

  • Scream

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★½

  • Dune

    ½

  • The Power of the Dog

    ★★

  • Titane

    ★½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★½

  • F9

  • The Unholy

  • Chaos Walking

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Long Toast

  • The Dry

    ★★★

  • Mank

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★½

  • System Error

  • Clouds

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★½

  • The Devil All the Time

    ★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

  • The Moogai

  • The Winter

  • If Anything Happens I Love You

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Groundhog Night

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

  • The Last Dance

  • The History of the Seattle Mariners

  • A Quiet Place Part II

    ★★½

  • Minari

    ★★½

  • Promising Young Woman

    ★★

  • The Collaboration Of A Lifetime: Scorsese’s Epic The Irishman

  • Cats

    ½

  • Bombshell

    ★★

  • Little Women

    ★★½

  • Jumanji: The Next Level

  • The Gentlemen

    ★★½

  • 1917

    ★★

  • The Irishman: In Conversation

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★

  • The Platform

    ★★

  • The Two Popes

    ★★★

  • Joker

    ½

  • Ford v Ferrari

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • The Angry Birds Movie 2

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

  • Anima

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★

  • Midsommar

    ★★½