• Kingsman: The Golden Circle

    ★★½

  • Downsizing

  • I, Tonya

    ★★★

  • Long Shot

  • Lady Bird

    ★★½

  • Darkest Hour

    ★★½

  • The Emoji Movie

    ½

  • The House

  • Despicable Me 3

  • Good Time

    ★★★

  • Cars 3

    ★½

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★

  • Diary of a Wimpy Kid: The Long Haul

    ½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★½

  • The Fate of the Furious

    ★½

  • The Boss Baby

  • Baby Driver

    ★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★½

  • T2 Trainspotting

    ★★★½

  • Long Strange Trip

    ★½

  • Icarus

  • xXx: Return of Xander Cage

  • Patriots Day

    ★★½

  • Black Mirror: San Junipero

    ★★½

  • Black Mirror: Men Against Fire

    ★★

  • Black Mirror: Hated in the Nation

    ★★

  • Black Mirror: Shut Up and Dance

    ★★★½

  • Black Mirror: Playtest

    ★★★

  • Black Mirror: Nosedive

    ★★

  • The Accountant

    ★★

  • 13th

  • Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

    ★★★

  • Storks

  • Snowden

    ★½

  • The Founder

    ★★★

  • Jackie

    ★★★★

  • Sing

  • Lion

    ★½

  • Moonlight

    ★★½

  • Sully

    ★★

  • La La Land

    ★★★★½

  • War Dogs

    ★★★½

  • Suicide Squad

  • Jason Bourne

    ★½

  • Kickboxer: Vengeance

    ★½

  • Nerve

  • Ice Age: Collision Course

  • The Secret Life of Pets

    ★½

  • Central Intelligence

    ★½

  • Finding Dory

    ★★

  • Now You See Me 2

    ★½

  • Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows

    ★★

  • The BFG

    ★★

  • Loving

    ★★★

  • The Nice Guys

    ★★★½

  • Money Monster

    ★★

  • The Angry Birds Movie

    ★½

  • Team Foxcatcher

  • Pee-wee's Big Holiday

    ★★

  • Sausage Party

    ½

  • Tower

    ★½

  • Zootopia

    ★★★½

  • Deadpool

    ★½

  • Zoolander 2

    ★½

  • Operation Avalanche

  • Dirty Grandpa

    ★★★

  • The Revenant

    ★★★½

  • The Ridiculous 6

    ★½

  • Daddy's Home

    ★★

  • The Hateful Eight

    ★★★½

  • Creed

    ★★½

  • The Big Short

    ★★★★