• The Intern

    ★★

  • Hardcore Henry

    ★★

  • Our Brand Is Crisis

    ★★

  • The Martian

    ★★½

  • De Palma

    ★★

  • Maze Runner: The Scorch Trials

  • Steve Jobs

    ★★★★

  • Everest

    ★★

  • Straight Outta Compton

    ★★

  • Best of Enemies

    ★½

  • 7 Days in Hell

    ★★

  • Doomed! The Untold Story of Roger Corman's The Fantastic Four

    ★½

  • Minions

    ★½

  • Inside Out

    ★★

  • Entourage

    ★½

  • Spy

    ★½

  • The Age of Adaline

    ★½

  • Furious 7

    ★½

  • Get Hard

    ★½

  • Home

    ★½

  • The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water

    ★★½

  • True Story

    ★½

  • BoJack Horseman Christmas Special

  • The Interview

    ★½

  • Black Mirror: White Christmas

    ★★★★

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★½

  • Dumb and Dumber To

    ★½

  • American Sniper

    ★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

  • Penguins of Madagascar

    ★½

  • Actress

    ★★

  • Interstellar

    ★★★

  • Big Hero 6

  • John Wick

    ★★½

  • Gone Girl

    ★★★½

  • The Maze Runner

    ★½

  • The Imitation Game

    ★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★

  • Lucy

    ★½

  • 22 Jump Street

    ★★★

  • Blended

  • The Amazing Spider-Man 2

    ★½

  • Draft Day

  • Rio 2

    ★½

  • The Lego Movie

    ★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★½

  • Mitt

  • Whiplash

    ★★★★½

  • Grudge Match

  • Anchorman 2: The Legend Continues

    ★★★

  • The Secret Life of Walter Mitty

    ★★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★½

  • The Hunger Games: Catching Fire

    ★★½

  • Last Vegas

    ½

  • Jackass Presents: Bad Grandpa

    ★½

  • Gravity

    ★★

  • Jobs

    ★★

  • In a World...

    ★½

  • Planes

    ★½

  • Grown Ups 2

    ½

  • Despicable Me 2

    ★★

  • The Internship

    ★½

  • Monsters University

    ★★

  • Now You See Me

    ★½

  • The Hangover Part III

  • The Great Gatsby

    ★½

  • Fast & Furious 6

    ★½

  • A Boy and His Atom: The World's Smallest Movie

  • Iron Man 3

  • The Incredible Burt Wonderstone

    ★½

  • Save Your Legs!