• The Human Condition I: No Greater Love

    ★★★

  • 1900

    ★★½

  • The Internship

    ★½

  • Seven Samurai

    ★★★½

  • Harakiri

    ★★★★½

  • Adaptation.

    ★★★★½

  • Wild Rose

    ★½

  • Salvatore. Questa è la vita

    ★★

  • The Passenger

    ★★½

  • Léon: The Professional

    ★★½

  • The Empire Strikes Back

    ★★★

  • Return of the Jedi

    ★★

  • Beat Street

    ★★★

  • M

    ★★★½

  • Star Wars

    ★★

  • Spy

    ★½

  • Jeanne Dielman, 23, Quai du Commerce 1080 Bruxelles

    ★★★★½

  • The Taking of Pelham 1 2 3