• Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • Whether the Weather is Fine

    ★★½

  • Worlds

    ★★★★

  • Emergence Collapse

    ★★½

  • Titane

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Annette

    ★★½

  • F1-100

    ★★★

  • Kim Min-young of the Report Card

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★½

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★½

  • Azor

    ★★★½

  • What Do We See When We Look at the Sky?

    ★★★★½

  • Cousins

    ★★★½

  • Manzanar, Diverted: When Water Becomes Dust

    ★★

  • Drifting

    ★★★★

  • I Was a Simple Man

    ★★★½

  • CODA

    ★½

  • This Is the Way We Rise

    ★★★★

  • ZONA

    ★★★

  • One Second

    ★★★

  • Hand Rolled Cigarette

    ★★½

  • Maat Means Land

    ★★★★½

  • Shared Resources

    ★★★★½

  • Tiong Bahru Social Club

    ★★★

  • Keep Rolling

    ★★★½

  • The Salt in Our Waters

    ★★½

  • The Real Thing

    ★★★★

  • In the Air Tonight

    ★★

  • Mangrove

    ★★★★½

  • There must be some kind of way out of here

    ★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • Under the Open Sky

    ★★★★½

  • 76 Days

    ★★★

  • Night of the Kings

    ★★★

  • City Hall

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • MEKONG 2030

    ★★★

  • The Chicken

    ★★★½

  • The Stunt Double

  • Johnny Ma

    ★★½

  • Cane Fire

    ★★★★★

  • s01e03

    ★★★½

  • Visit

    ★★

  • Kapaemahu

    ★★★

  • Ainu Mosir

    ★★★★½

  • Deviation

    ★★

  • The Pit Where We Were Born

    ★★★★

  • Inventing the Future

    ★★½

  • log 2

    ★★★★

  • Death of Nintendo

    ★★★

  • maɬni – towards the ocean, towards the shore

    ★★½

  • People on Sunday

    ★★★★½

  • To Calm the Pig Inside

    ★★★★

  • Zola

    ★★★

  • Voices in the Wind

    ★★★½

  • Time

    ★★★½

  • The Eyes of Summer

    ★★★

  • Happy Old Year

    ★★★★

  • My Prince Edward

    ★★★★

  • Moloka'i Bound

    ★★½

  • Moonlit Winter

    ★★★★

  • The Sky Is Clear and Blue Today

    ★★½

  • Less Lethal Fetishes

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Exam

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★½