Sort by
  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★★★

  • Alice

    ★★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★

  • Luckiest Girl Alive

    ★★★★

  • Pinocchio

    ★★★

  • Thirteen Lives

    ★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Lightyear

    ★★★★

  • Gladbeck: The Hostage Crisis

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Northman

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★★

  • Morbius

    ★★★

  • RRR

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Moonfall

    ★★★

  • Serial (Bad) Weddings 3

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • The Unforgivable

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • Love Hard

    ★★★

  • Eternals

    ★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • Ein Mädchen wird vermisst

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Guilty

  • Kate

    ★★★★

  • Prey

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Sweet Girl

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Blood Red Sky

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • Space Sweepers

    ★★★

  • The Little Things

    ★★★

  • WandaVision

  • The Dig

    ★★★

  • News of the World

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Midnight Sky

    ★★★

  • Jiu Jitsu

  • The Queen's Gambit

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Im Abgrund

    ★★★★

  • Bruised

    ★★★

  • Tenet

    ★★

  • Unhinged

    ★★★★

  • The Old Guard

    ★★★★

  • Scoob!

    ★★★

  • Jimmy O. Yang: Good Deal

  • Hollywood

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • 9 Days Awake

    ★★★

  • Mulan

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Breaking Surface

    ★★★★

  • Nightlife

    ★★★★

  • The Windermere Children

    ★★