• Scream

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Hawkeye

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Eternals

    ★★

  • Dave Chappelle: The Closer

  • Venom: Let There Be Carnage

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Untold: Malice at the Palace

    ★★★★

  • My Hero Academia: World Heroes' Mission

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★½

  • F9

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Cherry

    ★½

  • Judas and the Black Messiah

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • WandaVision

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • The Last Dance

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • My Hero Academia: Heroes Rising

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Jumanji: The Next Level

  • 1917

    ★★★★

  • Queen & Slim

    ★★½

  • Zombieland: Double Tap

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Waves

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★½

  • Crawl

    ★★★

  • The Lion King

    ★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Child's Play

    ★★

  • Midsommar

    ★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • When They See Us

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½