Sort by
  • The Gray Man

    ★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★★

  • Jurassic World Dominion

    ★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Jackass Forever

    ★★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Hawkeye

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★½

  • Eternals

    ★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • F9

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Bad Trip

    ★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★★

  • Death to 2020

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • Zola

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Cats

    ★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Us

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Vice

    ★★★

  • Bumblebee

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★½

  • Bird Box

    ★★★★

  • After the Screaming Stops

    ★★★★

  • Venom

    ★★½

  • Free Solo

    ★★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • The Meg

    ★★★½

  • Swimming with Men

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Support the Girls

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Leave No Trace

    ★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Juliet, Naked

    ★★★

  • The Snowman

    ★★

  • Gerald's Game

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★½

  • The Shape of Water

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★★

  • Split

    ★★★

  • The Edge of Seventeen

    ★★★★