• Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Project Power

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • 6 Underground

    ★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★

  • Crawl

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • Brightburn

    ★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Aladdin

    ★★½

  • Shazam!

    ★★½

  • The Dirt

    ★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★½

  • Long Shot

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Venom

    ★★½

  • Green Book

    ★★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • The Meg

    ★½

  • Tag

    ★★★★

  • Game Night

    ★★★★

  • Red Sparrow

    ★★★½

  • Maze Runner: The Death Cure

    ★★★½

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★

  • Paddington 2

    ★★★★

  • One Cut of the Dead

    ★★★★

  • It

    ★★★★

  • What Happened to Monday

    ★★★

  • Alien: Covenant

    ★★★½

  • Life

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★

  • La La Land

    ★★★★

  • The Nice Guys

    ★★★★½

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★½

  • Swiss Army Man

    ★★★★½

  • Maze Runner: The Scorch Trials

    ★★★

  • Kung Fury

    ★★★★

  • Ex Machina

    ★★★★

  • Paddington

    ★★★½

  • The Maze Runner

    ★★★

  • Nightcrawler

    ★★★★

  • Snowpiercer

    ★★★½

  • The World's End

    ★★★½

  • HK: Forbidden Super Hero

    ★★★

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

    ★★★

  • Prometheus

    ★★★

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

    ★★

  • The Guard

    ★★★½

  • Drive

    ★★★★

  • The Twilight Saga: Eclipse

    ★★★

  • Hunter Prey

    ★★★½

  • Alice in Wonderland

    ★★½

  • The Twilight Saga: New Moon

    ★★½

  • Inglourious Basterds

    ★★★★½

  • Twilight

    ★★★

  • In Bruges

    ★★★★

  • There Will Be Blood

    ★★★★

  • Rush Hour 3

    ★★★