Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
The Terminal

The Terminal

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★
Edit this entry  
28
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★
Edit this entry  
28
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★
Edit this entry  
27
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★½
Edit this entry  
27
Twilight

Twilight

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
What Happened to Monday

What Happened to Monday

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Project Power

Project Power

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Venom

Venom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Guard

The Guard

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Life

Life

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Maze Runner: The Death Cure

Maze Runner: The Death Cure

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Maze Runner: The Scorch Trials

Maze Runner: The Scorch Trials

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Midnight Run

Midnight Run

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Casino

Casino

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Rush Hour 3

Rush Hour 3

2007
×
★★★
Edit this entry  
26
Rush Hour 2

Rush Hour 2

2001
×
★★★½
Edit this entry  
25
Rush Hour

Rush Hour

1998
×
★★★★
Edit this entry  
24
Escape From Alcatraz

Escape From Alcatraz

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The World's End

The World's End

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Crawl

Crawl

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Paddington

Paddington

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Drive

Drive

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry