Austin has logged 367 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Falling Cat

Falling Cat

1894
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Take Out

Take Out

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Cigarettes & Coffee

Cigarettes & Coffee

1993
×
★★★
Edit this entry  
28
Hard Eight

Hard Eight

1996
×
★★★½
Edit this entry  
27
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★
Edit this entry  
26
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★½
Edit this entry  
25
La Chambre

La Chambre

1972
×
★★★★
Edit this entry  
24
Storytelling

Storytelling

2001
×
★★★½
Edit this entry  
23
Cool Cat Saves the Kids

Cool Cat Saves the Kids

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hotel Monterey

Hotel Monterey

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Castello Cavalcanti

Castello Cavalcanti

2013
×
★★★★
Edit this entry  
19
Santa Buddies

Santa Buddies

2009
×
Edit this entry  
18
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Person to Person

Person to Person

2017
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Naked City

The Naked City

1948
×
★½
Edit this entry  
14
Il Posto

Il Posto

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Pavement

The Pavement

2015
×
Edit this entry  
12
Multi-Facial

Multi-Facial

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Theorem

Theorem

1968
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Toute une nuit

Toute une nuit

1982
×
★★★½
Edit this entry  
09
Duelle

Duelle

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Shoeshine

Shoeshine

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
Edit this entry  
06
Coffee and Cigarettes

Coffee and Cigarettes

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mouchette

Mouchette

1967
×
★★★
Edit this entry  
04
Tord and Tord

Tord and Tord

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hôtel du Nord

Hôtel du Nord

1938
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Society

Society

1989
×
★★½
Edit this entry  
03
Le Pont du Nord

Le Pont du Nord

1981
×
★★★★
Edit this entry  
02
Lancelot of the Lake

Lancelot of the Lake

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Fat Girl

Fat Girl

2001
×
★★★½
Edit this entry  
01
Dog City: The Movie

Dog City: The Movie

1989
×
★★★
Edit this entry  
30
Time Piece

Time Piece

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Leningrad Cowboys Go America

Leningrad Cowboys Go America

1989
×
★★★½
Edit this entry  
27
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★
Edit this entry  
26
Novitiate

Novitiate

2017
×
Edit this entry  
26
Touki Bouki

Touki Bouki

1973
×
★★★★
Edit this entry  
25
La Belle Noiseuse

La Belle Noiseuse

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Le Havre

Le Havre

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Terrorizers

Terrorizers

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Daisy Kenyon

Daisy Kenyon

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Images

Images

1972
×
★★★½
Edit this entry  
21
My Josephine

My Josephine

2003
×
★★★½
Edit this entry  
20
Peeping Tom

Peeping Tom

1960
×
★★★½
Edit this entry  
19
Deep End

Deep End

1970
×
★★★½
Edit this entry  
18
Simon of the Desert

Simon of the Desert

1965
×
★★★★
Edit this entry