• The Card Counter

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Old

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Annette

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★★★

  • Wrath of Man

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Q: Into the Storm

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Locked Down

    ★★

  • The White Tiger

    ★★★

  • Monster Hunter

    ★★★★

  • Mank

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • Father of the Bride Part 3 (ish)

    ★★

  • Lovers Rock

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★★

  • Antebellum

  • Tenet

    ★★★★★

  • Gardenia's Natural Life

    ★★★★

  • The Old Guard

    ★★★½

  • Coming Out

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • Breathtaking

    ★★★★

  • New York New York

    ★★★★

  • Mulan

    ★★

  • The Woman Who Ran

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★½

  • Disclosure

    ★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Shirley

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★

  • My Spy

    ★★★

  • Underwater

    ★★★

  • Dolittle

    ★½

  • The Closet

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

  • Star Wars Collection

  • Cats

    ★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Bombshell

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★½

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • The Good Liar

    ★★★

  • Frozen II

    ★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • Watchmen

    ★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Gemini Man

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Harriet

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • The Crystal Calls - Making The Dark Crystal: Age of Resistance

    ★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Angel Has Fallen

    ★★