• The House

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Legend of Destruction

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Rise And Fall Of Shem Tov Heavy

    ½

  • Last Call

    ★★★★

  • Sublet

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Undone

    ★★★★★

  • Africa

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Peaches & Cream

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: Good Hunting

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: Fish Night

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

    ★★★★★

  • Synonyms

    ★★★

  • The Farewell

    ★★

  • Bao

    ★★★★★

  • Unfriended: Dark Web

    ★★★★★

  • American Animals

    ★★★★

  • Leave of Absence

    ★★★★★

  • A Ghost Story

    ★★★★

  • The Founder

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★★½

  • La La Land

    ★★★★★

  • Nerve

    ★★★½

  • The Shampoo Summit

    ★★★

  • From the Diary of a Wedding Photographer

    ★★★★

  • Heart of a Dog

    ★★★★★

  • Love

    ★★★★★

  • Cobain: Montage of Heck

    ★★★★★

  • BoJack Horseman Christmas Special

    ★★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★★

  • Her

    ★★★★★

  • Gravity

  • It's Such a Beautiful Day

    ★★★★★

  • Holy Motors

    ★★★★★

  • I Think This Is the Closest to How the Footage Looked

    ★★★★★

  • Night of Silence

    ★★★★

  • We Need to Talk About Kevin

    ★★★★

  • Inception

    ½

  • Inglourious Basterds

    ★★★★

  • Z32

    ★★★★

  • The Dark Knight

    ★★★★

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★★½

  • Big Fish

    ★★★★★

  • Spirited Away

    ★★★★

  • Requiem for a Dream

    ★★★★★

  • American Beauty

    ★★★½

  • Trainspotting

    ★★★★★

  • La Haine

    ★★★★★

  • Before Sunrise

    ★★★★★

  • Pulp Fiction

    ★★★★★

  • Reservoir Dogs

    ★★★★

  • GoodFellas

    ★★★★

  • The Cook, the Thief, His Wife & Her Lover

    ★★★★★

  • Diary

    ★★★

  • E.T. the Extra-Terrestrial

    ★★★★★

  • Koyaanisqatsi

    ★★★★★

  • Grease

    ★★★★★

  • Taxi Driver

    ★★★★

  • The Godfather

    ★★★★

  • The Big Shave

    ★★★★

  • The Umbrellas of Cherbourg

    ★★★