Sort by

4 Kongs, 3 Weeks and 2 Days has logged 145 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Head of the Family

Head of the Family

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Night of the Demons

Night of the Demons

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Scouts Guide to the Zombie Apocalypse

Scouts Guide to the Zombie Apocalypse

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Cannibal Holocaust

Cannibal Holocaust

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Halloween II

Halloween II

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
36 Fillette

36 Fillette

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
King Lear

King Lear

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Godard's Passion

Godard's Passion

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Angel's Egg

Angel's Egg

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Comb

The Comb

1991
×
★★★★
Edit this entry  
30
Rehearsals for Extinct Anatomies

Rehearsals for Extinct Anatomies

1987
×
★★★★
Edit this entry  
30
Anamorphosis

Anamorphosis

1991
×
★★½
Edit this entry  
30
The Killers

The Killers

1956
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Resident Evil

Resident Evil

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Brothers McMullen

The Brothers McMullen

1995
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
The Bellboy

The Bellboy

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Reds

Reds

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Shootist

The Shootist

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hotel Rwanda

Hotel Rwanda

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Four Weddings and a Funeral

Four Weddings and a Funeral

1994
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Airplane II: The Sequel

Airplane II: The Sequel

1982
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Outer Space

Outer Space

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Broken

Broken

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Frightmare

Frightmare

1981
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Surf Nazis Must Die

Surf Nazis Must Die

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bloodsucking Freaks

Bloodsucking Freaks

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
VHS Massacre: Cult Films and the Decline of Physical Media

VHS Massacre: Cult Films and the Decline of Physical Media

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Christmas on Earth

Christmas on Earth

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Fragile as the World

Fragile as the World

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Shoeshine

Shoeshine

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
No Home Movie

No Home Movie

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Children of the Century

The Children of the Century

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
La Belle Noiseuse

La Belle Noiseuse

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The 5,000 Fingers of Dr. T.

The 5,000 Fingers of Dr. T.

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Sullivan's Travels

Sullivan's Travels

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Defending Your Life

Defending Your Life

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Entre Nous

Entre Nous

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Wayward Cloud

The Wayward Cloud

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Angel Levine

The Angel Levine

1970
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Privilege

Privilege

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Some Kind of Heaven

Some Kind of Heaven

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
My Zoe

My Zoe

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mandibles

Mandibles

2020
×
★½
Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Real Life

Real Life

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Stray Dogs

Stray Dogs

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Grand Hotel

Grand Hotel

1932
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
My Little Sister

My Little Sister

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry