• Men

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★

  • Jujutsu Kaisen 0

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Eternals

    ★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

  • Dune

    ★★★½

  • Malignant

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Space Jam: A New Legacy

  • Black Widow

    ★★

  • Loki

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★½

  • The Gaze

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★½

  • Save Ralph

    ★★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ½

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★½

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • My Hero Academia: Heroes Rising

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Frozen II

    ½

  • The Irishman

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • It Chapter Two

  • Ready or Not

    ★★

  • Annabelle Comes Home

    ★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Yesterday

    ★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Shazam!

    ★½

  • Pet Sematary

    ★★½

  • Us

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Dragon Ball Super: Broly

    ★★★½

  • Creed II

    ★★½

  • Bird Box

    ½

  • Venom

    ★★

  • The Old Man & the Gun

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★½

  • Incredibles 2

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★

  • Deadpool 2

    ★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★½

  • Bao

    ★★★½

  • Ready Player One

    ★★½

  • Upgrade

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★½

  • Unsane

    ★★★

  • Love, Simon

    ★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★