RSS feed for Konstantinos

Konstantinos has logged 19 entries for films during March 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Close Encounters of the Third Kind

Close Encounters of the Third Kind

1977
×
★★★½
Edit this entry  
29
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★½
Edit this entry  
28
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Camp X-Ray

Camp X-Ray

2014
×
★★★½
Edit this entry  
22
Breaking the Silence: Truth and Lies in the War on Terror

Breaking the Silence: Truth and Lies in the War on Terror

2003
×
Edit this entry  
20
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Masculin Féminin

Masculin Féminin

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mary Magdalene

Mary Magdalene

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mary Magdalene

Mary Magdalene

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bowling for Columbine

Bowling for Columbine

2002
×
★★★★
Edit this entry  
13
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Gringo

Gringo

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Trance

Trance

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
Edit this entry  
05
Red Sparrow

Red Sparrow

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
An Inconvenient Truth

An Inconvenient Truth

2006
×
Edit this entry  
03
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Close-Up

Close-Up

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry