RSS feed for konradorion

konradorion has logged 82 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Dark Water

Dark Water

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Malevolent

Malevolent

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Maniac

Maniac

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Watcher

The Watcher

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Midnight Hour

The Midnight Hour

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Absolutely Anything

Absolutely Anything

2015
×
★★★½
Edit this entry  
19
Steel Rain

Steel Rain

2017
×
★★★
Edit this entry  
17
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
15
The Negotiator

The Negotiator

1998
×
★★★★
Edit this entry  
15
13 Assassins

13 Assassins

2010
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Outsider

The Outsider

2018
×
★★★
Edit this entry  
12
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★
Edit this entry  
11
Tag

Tag

2015
×
★★½
Edit this entry  
10
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★
Edit this entry  
07
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ravenous

Ravenous

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★
Edit this entry  
01
Derren Brown: Pushed to the Edge

Derren Brown: Pushed to the Edge

2016
×
★★★★
Edit this entry  
01
Crystal Fairy & the Magical Cactus

Crystal Fairy & the Magical Cactus

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★
Edit this entry  
26
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Radius

Radius

2017
×
★★★½
Edit this entry  
23
Before I Wake

Before I Wake

2016
×
★★★½
Edit this entry  
23
Mute

Mute

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bumfights 2: Bumlife

Bumfights 2: Bumlife

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bumfights 1: Cause for Concern

Bumfights 1: Cause for Concern

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Okja

Okja

2017
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Dog Soldiers

Dog Soldiers

2002
×
★★★½
Edit this entry  
22
It

It

2017
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Lords of Flatbush

The Lords of Flatbush

1974
×
★★★
Edit this entry  
21
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Reflecting Skin

The Reflecting Skin

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Fullmetal Alchemist

Fullmetal Alchemist

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Pit and the Pendulum

The Pit and the Pendulum

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Frozen In Fear

Frozen In Fear

2001
×
Read the review Edit this entry  
19
Black Mirror: The Entire History of You

Black Mirror: The Entire History of You

2011
×
★★★½
Edit this entry  
19
Office Killer

Office Killer

1997
×
★★★
Edit this entry  
18
Dreamcatcher

Dreamcatcher

2003
×
★★½
Edit this entry  
18
Queen of the Damned

Queen of the Damned

2002
×
★★★½
Edit this entry  
17
Gothika

Gothika

2003
×
★★★½
Edit this entry  
17
Ghost Ship

Ghost Ship

2002
×
★★★
Edit this entry  
17
The Tourist

The Tourist

2010
×
★★½
Edit this entry  
16
mother!

mother!

2017
×
★★★½
Edit this entry