• Prey

    ★★★½

  • The Gray Man

    ★★★½

  • Men

    ★★★

  • Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Kill Team Kill

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Swarm

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Mason's Rats

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Jibaro

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Bad Travelling

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Corrective Measures

    ★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • X

    ★★★★

  • The Adam Project

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • You Won't Be Alone

    ★★★

  • The House

    ★★★★½

  • Minnal Murali

    ★★½

  • Jimmy Carr: His Dark Material

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Rumble

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Castle Falls

    ★★★

  • Last Looks

    ★★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • Dexter: New Blood

    ★★★★

  • Red Notice

    ★★★★

  • One Shot

    ★★★★

  • Dangerous

    ★★★

  • Finch

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Horror Noire

    ★★★★

  • Hypnotic

    ★★★

  • Army of Thieves

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★★½

  • Night Teeth

    ★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • Antlers

    ★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • Dave Chappelle: The Closer

    ★★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No One Gets Out Alive

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • V/H/S/94

    ★★★½

  • The Black Phone

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Silent Night

    ★★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Kate

    ★★★½

  • Copshop

    ★★★½

  • Old Henry

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★½

  • Reminiscence

    ★★★½

  • Sweet Girl

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Trip

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Blood Red Sky

    ★★½

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★½