• The Edge of Seventeen

    ★★½

  • Bridget Jones's Baby

    ★★★★

  • Sing

  • Lion

    ★★★½

  • Carrie Pilby

  • Moonlight

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★★★

  • Suicide Squad

  • Nerve

    ★★½

  • The Secret Life of Pets

    ★★★½

  • Finding Dory

  • The BFG

    ★★★★★

  • Alice Through the Looking Glass

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

    ★★★

  • The Nice Guys

    ★★★

  • The Angry Birds Movie

  • Neighbors 2: Sorority Rising

    ½

  • Miss Stevens

    ★★

  • Zootopia

  • The Big Short

    ★★★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

  • The Danish Girl

  • Room

    ★★★★★

  • Minions

  • Circle

  • Green Room

    ★★★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★

  • Home

  • Insurgent

  • Cinderella

  • The DUFF

  • Fifty Shades of Grey

  • Brooklyn

    ★★½

  • The Witch

    ★★★

  • Expelled

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

    ★★★

  • Interstellar

    ★★★★

  • Big Hero 6

  • John Wick

  • Love, Rosie

    ★★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★★

  • The Maze Runner

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★½

  • Rio 2

  • Divergent

  • Neighbors

    ★½

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★

  • Frozen

  • The Hunger Games: Catching Fire

  • Begin Again

    ★★★½

  • The Mortal Instruments: City of Bones

  • We're the Millers

    ★★½

  • The Smurfs 2

  • Despicable Me 2

  • Monsters University

  • The Purge

    ★½

  • The Great Gatsby

  • Scary Movie 5

  • Django Unchained

    ★★★★

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

  • Wreck-It Ralph

  • The Marathon

    ★★★★★

  • Pitch Perfect

  • Hotel Transylvania

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★★½

  • Bachelorette

  • Brave

  • Blue Lagoon: The Awakening

  • Rags

  • What to Expect When You're Expecting

  • Moonrise Kingdom

    ★★★★★

  • The Dictator

    ★★★★