• The Adam Project

    ★★

  • Pinocchio: A True Story

  • Encanto

    ★★

  • Mieruko-chan

  • Squid Game

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★½

  • Titane

    ★★

  • We Need to Do Something

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★★★½

  • The Feast

    ★★★★

  • Gaia

    ★★

  • Mass

    ★★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★½

  • Hubie Halloween

  • Another Round

    ★★★½

  • Rent-A-Pal

    ★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★½

  • Anonymous Animals

    ½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Uncle Peckerhead

    ★★★½

  • The Silencing

    ★★

  • Peninsula

    ★★

  • Dorohedoro: Bonus Curse

    ★★★★★

  • Sputnik

    ★★½

  • Tower of God

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★½

  • The Hunt

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★

  • ACCA: 13-Territory Inspection Dept. - Regards

    ★★½

  • Beasts Clawing at Straws

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★★½

  • Killer Inside: The Mind of Aaron Hernandez

    ★★½

  • Dorohedoro

    ★★★★★

  • In/Spectre

    ★★½

  • Midnight Kiss

    ★½

  • My Hero Academia: Heroes Rising

    ★★½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★½

  • Blade of the Immortal

    ★★★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★

  • The Girl From the Other Side

  • Bill Burr: Paper Tiger

  • Guns Akimbo

    ★½

  • Saint Maud

    ★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★★★

  • The Physics of Sorrow

    ★★★½

  • The Other Lamb

    ★★★½

  • Corpus Christi

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★½

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Ted Bundy: Mind of a Monster

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★½

  • 1BR

    ★½

  • Vinland Saga

  • Child's Play

    ★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Verotika

    ½

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Little Joe

    ★½

  • Aladdin

    ★★

  • Swallow

    ★★★½

  • Come to Daddy

    ★★★½