KOR4Z0N has logged 26 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
L'Eclisse

L'Eclisse

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
L'Avventura

L'Avventura

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
La Notte

La Notte

1961
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Harakiri

Harakiri

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Fargo

Fargo

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry