• Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Maniac

    ★★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★½

  • Halloween

    ★★½

  • The Favourite

    ★★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★½

  • Incredibles 2

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • Bao

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Annihilation

  • Black Panther

    ★★★★

  • Hearts Beat Loud

    ★★★½

  • Tully

    ★★★½

  • Never Goin' Back

    ★★

  • Shirkers

    ★★★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★★

  • The Post

    ★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • I, Tonya

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • Darkest Hour

  • The Shape of Water

    ★★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

  • Cars 3

  • Okja

    ★★★★

  • Wonder Woman

  • AlphaGo

  • Logan

    ★★★★½

  • The Young Karl Marx

  • The Lego Batman Movie

  • Get Out

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★

  • Moana

    ★★★½

  • Black Mirror: San Junipero

    ★★★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Suicide Squad

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

  • The Handmaiden

    ★★★★★

  • Zoombies

    ½

  • Lemonade

    ★★★★★

  • Deadpool

  • Little Men

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★★

  • A Very Murray Christmas

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

  • Pitch Perfect 2

  • Dope

    ★★★

  • Ex Machina

    ★★★★★

  • Selma

    ★★★★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

  • A Most Violent Year

    ★★★★

  • Over the Garden Wall

    ★★★★★

  • Interstellar

    ★★★★

  • Big Hero 6

  • The Last Man on the Moon

  • The Way He Looks

    ★★★★★

  • The Lego Movie