Sort by

korgfan has logged 168 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Lego Star Wars Holiday Special

The Lego Star Wars Holiday Special

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★★★
Edit this entry  
22
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★½
Edit this entry  
12
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★½
Edit this entry  
29
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Lego Star Wars Holiday Special

The Lego Star Wars Holiday Special

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Batman

Batman

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Ghostbusters II

Ghostbusters II

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Honest Thief

Honest Thief

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Justice League

Justice League

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Venom

Venom

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Transformers

Transformers

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Blades of Glory

Blades of Glory

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry