korosoba has logged 30 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★½
Edit this entry  
09
Mulan

Mulan

2020
×
★★
Edit this entry  
07
The Shed

The Shed

2019
×
★★
Edit this entry  
06
The Wretched

The Wretched

2019
×
★★½
Edit this entry  
05
The Owners

The Owners

2020
×
★★½
Edit this entry  
04
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★½
Edit this entry  
03
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Edit this entry  
30
#Alive

#Alive

2020
×
★★½
Edit this entry  
28
Before the Fire

Before the Fire

2020
×
★½
Edit this entry  
27
The Pale Door

The Pale Door

2020
×
½
Edit this entry  
26
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
★★
Edit this entry  
25
The Antenna

The Antenna

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
Greenland

Greenland

2020
×
★★½
Edit this entry  
18
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
★★★
Edit this entry  
17
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★★★½
Edit this entry  
16
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★½
Edit this entry  
15
Project Power

Project Power

2020
×
★★½
Edit this entry  
13
Stray

Stray

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
The Fare

The Fare

2018
×
Edit this entry  
12
The Child Remains

The Child Remains

2017
×
½
Edit this entry  
11
Archive

Archive

2020
×
★½
Edit this entry  
08
Black Water: Abyss

Black Water: Abyss

2020
×
★★★
Edit this entry  
07
The Secret: Dare to Dream

The Secret: Dare to Dream

2020
×
★★
Edit this entry  
06
Last and First Men

Last and First Men

2017
×
★★
Edit this entry  
06
Inséparables

Inséparables

2019
×
★★
Edit this entry  
06
Host

Host

2020
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Lion

The Lion

2020
×
★★½
Edit this entry  
05
Intruder

Intruder

2020
×
★★★
Edit this entry  
04
A Night of Horror: Nightmare Radio

A Night of Horror: Nightmare Radio

2019
×
★★
Edit this entry  
03
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★
Edit this entry