• Bird Box

    ★★★★

  • American Exorcist

    ★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Karma

  • Goosebumps 2: Haunted Halloween

    ★½

  • No Escape Room

    ★★½

  • Malevolent

    ★★

  • Mikus

    ★★★

  • Venom

    ★★

  • You Might Be the Killer

    ★★

  • Apostle

    ★★★★

  • The Basement

    ★★

  • Johnny English Strikes Again

    ★★

  • The Wind

    ★★★

  • The Bad Seed

    ★★

  • The Lie

    ★★★

  • Peppermint

    ★★½

  • The Predator

    ★★½

  • UFO

    ★★★

  • The Nun

    ★★

  • Boarding School

    ★½

  • Gogol. A Terrible Vengeance

    ★★★

  • First Man

    ★★★

  • He's Out There

    ★★★½

  • B-Day!

    ★★½

  • Mara

    ★★

  • A-X-L

  • Frenzy

    ★★★

  • The Satanic Nun

    ★½

  • Patient Zero

    ★½

  • Collider

    ½

  • Kilimanjara

    ★½

  • Down a Dark Hall

    ★★

  • Christopher Robin

    ★★

  • The Meg

    ★½

  • Penguin Highway

    ★★½

  • The School

  • Our House

    ★★★½

  • The Darkest Minds

    ★½

  • The Spy Who Dumped Me

    ★★★½

  • The Equalizer 2

    ★★

  • Billionaire Boys Club

    ★½

  • Extinction

    ★½

  • How It Ends

    ★★

  • Siberia

  • The Mermaid: Lake of the Dead

    ★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★½

  • Cam

    ★½

  • Skyscraper

    ★★½

  • Scarecrows of the Third Reich

    ½

  • The First Purge

    ★½

  • Before Someone Gets Hurt

    ½

  • Tau

    ★½

  • The Domestics

    ★½

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★½

  • Possum

    ★★★

  • Malicious

    ★★

  • Distorted

  • No Goodbyes

    ★★

  • Night Shift

    ★★

  • Ideal Home

    ★★

  • Office Uprising

    ★½

  • Mandy the Haunted Doll

    ★½

  • Deadly Still

    ★★★

  • Big Legend

    ★★½

  • In the Hood

    ★★

  • The First

    ★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★½

  • The Rake

    ★½

  • Escape Plan 2: Hades

  • Raccoon Valley

    ★★