• Squid Game

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ½

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Gunpowder Milkshake

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • The Tomorrow War

    ½

  • Luca

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • Army of the Dead

  • Those Who Wish Me Dead

  • The Mitchells vs. The Machines

  • Mare of Easttown

    ★★

  • Nobody

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Mank

    ★★★

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

  • The Queen's Gambit

    ★★

  • Love and Monsters

    ★★

  • Soul

    ★★★★½

  • World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★

  • We Are Who We Are

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • Immigration Nation

    ★★★★★

  • The Old Guard

    ½

  • I May Destroy You

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★★★★

  • TFW No GF

    ★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • The Hunt

    ½

  • A Quiet Place Part II

    ★★

  • Undine

    ★★★

  • Minari

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • The Outsider

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • 6 Underground

    ½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Watchmen

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

  • The Irishman

    ★★★★

  • Unbelievable

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • First Cow

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Anima

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Too Old to Die Young

    ★★★★★

  • Always Be My Maybe

  • Murder Mystery

    ★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • A Hidden Life

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Chernobyl

    ★★★

  • The Neighbors' Window

    ★★★

  • I Am Easy to Find

    ★★★★½