• Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★★

  • Sing 2

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • Encanto

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • He's All That

    ½

  • Free Guy

    ★★½

  • Old

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★

  • The Boss Baby: Family Business

    ★★

  • Luca

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★★

  • CODA

    ★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • The Prom

  • Two Distant Strangers

  • Holidate

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Shithouse

    ★★★½

  • Soul

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★½

  • Nomadland

  • Pieces of a Woman

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Tenet

    ★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • Palm Springs

  • Minari

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★★

  • Little Women

  • Richard Jewell

  • Klaus

    ★★★★★

  • Saint Maud

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • Babyteeth

    ★★★★★

  • Joker

    ½

  • Marriage Story

  • Scary Stories to Tell in the Dark

  • The Lion King

  • Child's Play

  • Midsommar

  • Toy Story 4

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

  • The Secret Life of Pets 2

  • Pokémon Detective Pikachu

  • Pet Sematary

  • Us

    ★★★★

  • The Art of Self-Defense

  • Booksmart

  • Long Shot

  • The Beach Bum

    ★★★★★