• Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • The Last Robbery

    ★★★★★

  • Ida Lupino: Gentlemen & Miss Lupino

    ★★★

  • Red Notice

  • Encanto

    ★★★★★

  • Inu-oh

    ★★★½

  • Pig

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

  • Loki

  • Framing Britney Spears

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Greener Pastures

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Haturnir

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Hollywood

    ★★½

  • The Invisible Man

    ½

  • Promising Young Woman

  • The Mind, Explained

  • Uncut Gems

  • Pokémon Detective Pikachu

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: The Secret War

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: The Witness

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

    ★★★★½

  • Captain Marvel

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Banana Fish

  • Ruben Brandt, Collector

    ★★★★★

  • The Kissing Booth

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Rampage

  • Batman Ninja

    ★★★★

  • Pitch Perfect 3

  • Coco

    ★★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • Big Little Lies

    ★★★★½

  • Call Me by Your Name

  • Sherlock: The Final Problem

  • Doctor Strange

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★★

  • Suicide Squad

  • Nerve

  • Zootopia

  • Sherlock: The Abominable Bride

  • Sisters

  • Ibiza

  • The Lobster

    ★★★★★

  • Ant-Man

    ★★★★

  • Inside Out

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★★½

  • Trainwreck

  • The DUFF

  • Seret Efes

  • BoJack Horseman Christmas Special

  • Into the Woods

  • Big Hero 6

    ★★★★½

  • The Maze Runner

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★

  • Lucy

  • X-Men: Days of Future Past

  • Muppets Most Wanted

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★★

  • The Lego Movie

  • The Wolf of Wall Street

  • Is the Man Who Is Tall Happy?

    ★★★★½