• House of Gucci

    ★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★

  • Sardar Udham

    ★★★½

  • Ron's Gone Wrong

    ★★½

  • My Little Pony: A New Generation

    ★★½

  • Help

    ★★★★

  • Nightbooks

    ★★★

  • The Humans

    ★★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Come From Away

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Procession

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • Cinderella

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★

  • Belfast

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★

  • Candyman

    ★★½

  • Barbie: Big City, Big Dreams

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Vivo

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Jungle Cruise

    ★★

  • Pig

    ★★★

  • Memoria

    ★★★★

  • Lamb

    ★★

  • Titane

    ★★★★½

  • Bergman Island

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Prayers for the Stolen

    ★★★½

  • Val

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Annette

    ★★★★

  • The Boss Baby: Family Business

    ★★

  • Luca

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★

  • Plan B

    ★★★

  • Cruella

    ★★½

  • The Underground Railroad

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★

  • What Do We See When We Look at the Sky?

    ★★★

  • Petite Maman

    ★★★★½

  • Cousins

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★½

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

    ★★★½

  • Ninjababy

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Passing

    ★★★

  • Mass

    ★★★★

  • Flee

    ★★★

  • CODA

    ★★½

  • The Great Indian Kitchen

    ★★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★★

  • Mank

    ★★★

  • My First Summer

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Shithouse

    ★★★½

  • Rebecca

    ★★

  • Soul

    ★★★

  • Red, White and Blue

    ★★★½

  • Red Post on Escher Street

    ★★★½