a substance has logged 25 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Con Air

Con Air

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Underground Railroad

The Underground Railroad

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Pig

Pig

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Moment of Innocence

A Moment of Innocence

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
La Flor

La Flor

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Boss Baby: Family Business

The Boss Baby: Family Business

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Citizen Ruth

Citizen Ruth

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Olive Kitteridge

Olive Kitteridge

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Institute Benjamenta, or This Dream People Call Human Life

Institute Benjamenta, or This Dream People Call Human Life

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
John Adams

John Adams

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Bridges of Madison County

The Bridges of Madison County

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dekalog

Dekalog

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Jurassic Park III

Jurassic Park III

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Black Is … Black Ain’t

Black Is … Black Ain’t

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Personal Problems

Personal Problems

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Hudsucker Proxy

The Hudsucker Proxy

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Roots

Roots

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Blue

Blue

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Eight Hours Don't Make a Day

Eight Hours Don't Make a Day

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Zola

Zola

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry