RSS feed for Karsten
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★
Edit this entry  
13
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★
Edit this entry  
25
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★½
Edit this entry  
07
Minions

Minions

2015
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Interview

The Interview

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★★★★
Edit this entry  
23
Elysium

Elysium

2013
×
★★★½
Edit this entry  
03
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★★
Edit this entry  
18
Secretary

Secretary

2002
×
★★★½
Edit this entry  
11
Déjà Vu

Déjà Vu

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Megamind

Megamind

2010
×
★★★★
Edit this entry  
29
Remember Sunday

Remember Sunday

2013
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The Kingdom

The Kingdom

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
20
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Non-Stop

Non-Stop

2014
×
★★★★
Edit this entry  
13
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
08
The Green Hornet

The Green Hornet

2011
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Blind Side

The Blind Side

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
30
District 9

District 9

2009
×
★★★★
Edit this entry  
29
Sister Act

Sister Act

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
04
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★½
Edit this entry  
30
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Contact

Contact

1997
×
★★★★
Edit this entry  
07
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★★
Edit this entry  
04
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
02
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★★
Edit this entry  
31
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
26
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★★
Edit this entry  
10
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★
Edit this entry  
03
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The Monuments Men

The Monuments Men

2014
×
★★½
Edit this entry  
25
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★
Edit this entry  
21
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Edit this entry  
18
A Most Wanted Man

A Most Wanted Man

2014
×
★★★★
Edit this entry  
02
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Magic Mike

Magic Mike

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
03
How to Train Your Dragon 2

How to Train Your Dragon 2

2014
×
★★★★★
Edit this entry