• Prey

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • Kimi

  • The Matrix Resurrections

  • Being the Ricardos

  • Nightmare Alley

  • West Side Story

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back

  • Encanto

    ★★★

  • Muppets Haunted Mansion

  • The Many Saints of Newark

    ★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Card Counter

  • The Suicide Squad

  • The French Dispatch

  • Val

  • No Sudden Move

  • Luca

  • In the Heights

  • Tom Clancy's Without Remorse

  • Godzilla vs. Kong

  • Nobody

  • Zack Snyder's Justice League

  • Judas and the Black Messiah

  • The Little Things

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Greyhound

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Beastie Boys Story

    ★★★½

  • Extraction

    ★★★

  • The Last Dance

  • Tigertail

    ★★★½

  • The Scheme

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Women of Troy

    ★★½

  • Onward

    ★★★

  • Boys State

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • The Laundromat

    ★★★

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Motherless Brooklyn

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★½

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Deadwood: The Movie

    ★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Diego Maradona

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Triple Frontier

    ★★★

  • Cold Pursuit

    ★★★½

  • High Flying Bird

    ★★★

  • The Vast of Night

    ★★★★

  • American Factory

    ★★★★

  • The Amazing Johnathan Documentary

    ★★★½

  • Apollo 11

    ★★★★

  • The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

    ★★★★

  • The Mule

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★