Keith has logged 17 entries for films during July 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Bugsy

Bugsy

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Most Wanted Man

A Most Wanted Man

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Immigrant

The Immigrant

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Atlantic City

Atlantic City

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Hillsborough

Hillsborough

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Manhattan

Manhattan

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Philadelphia

Philadelphia

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Dawn of the Planet of the Apes

Dawn of the Planet of the Apes

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Deadfall

Deadfall

1993
×
Read the review Edit this entry  
17
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
After Earth

After Earth

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Oldboy

Oldboy

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Mud

Mud

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Cop Land

Cop Land

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry