kpitty has logged 48 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Bridge to Terabithia

Bridge to Terabithia

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Soul Surfer

Soul Surfer

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The NeverEnding Story

The NeverEnding Story

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Twilight

Twilight

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Room

Room

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Curious Case of Benjamin Button

The Curious Case of Benjamin Button

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Warm Bodies

Warm Bodies

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Vatican Tapes

The Vatican Tapes

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
P.S. I Love You

P.S. I Love You

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Drake & Josh Go Hollywood

Drake & Josh Go Hollywood

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Last House on the Left

The Last House on the Left

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Ring

The Ring

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Jack

Jack

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
What's Eating Gilbert Grape

What's Eating Gilbert Grape

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
La La Land

La La Land

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Across the Universe

Across the Universe

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Adventures of Sharkboy and Lavagirl

The Adventures of Sharkboy and Lavagirl

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry