• Coco

    ★★★★★

  • Girls Trip

    ★★★½

  • Brigsby Bear

    ★★½

  • Get Out

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★★★

  • Other People

    ★★★★

  • The Lobster

    ★★★

  • Sleeping with Other People

    ★★★½

  • What We Do in the Shadows

    ★★★★

  • 1 Dimension

  • Austenland

    ★★★½

  • Only Lovers Left Alive

    ★★½

  • For a Good Time, Call...

    ★★★★★

  • Young Adult

    ★★★★★

  • Boy

    ★★★★★

  • Humpday

    ★★★★★

  • Anvil! The Story of Anvil

  • This Filthy World

  • Marie Antoinette

  • Me and You and Everyone We Know

  • Monster

  • Tarnation

  • Lost in Translation

  • Boys Don't Cry

  • The Virgin Suicides

  • Happiness

  • The Big Lebowski

    ★★★

  • The House of Yes

  • Selena

    ★★★★

  • Sick: The Life and Death of Bob Flanagan, Supermasochist

    ★★★★★

  • Fargo

    ★★★

  • Welcome to the Dollhouse

  • Pulp Fiction

  • Schindler's List

  • The Secret Garden

  • Groundhog Day

  • Home Alone 2: Lost in New York

    ★★★★★

  • Home Alone

    ★★★★★

  • Paris Is Burning

    ★★★★★

  • Do the Right Thing

    ★★★★½

  • The Thin Blue Line

  • Beetlejuice

    ★★★★½

  • This Is Spinal Tap

  • Born in Flames

    ★★★★½

  • The King of Comedy

    ★½

  • The Shining

  • Manhattan

  • Annie Hall

  • Eraserhead

  • No One Will Play with Me

    ★★★★

  • Lisztomania

    ★★★½

  • Grey Gardens

  • Female Trouble

  • A Woman Under the Influence

    ★★★★★

  • F for Fake

    ★★★★★

  • Harold and Maude

  • The Graduate

    ★½

  • Shadows of Forgotten Ancestors

    ★★★★★

  • It's a Wonderful Life

  • Gone with the Wind

  • The Wizard of Oz