• Joker

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Us

    ★★★★★

  • Captain Marvel

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • The Favourite

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

  • Avengers: Infinity War

  • Annihilation

  • Black Panther

  • Hereditary

    ★★★★

  • Coco

  • Thor: Ragnarok

  • Boom for Real: The Late Teenage Years of Jean-Michel Basquiat

    ★★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

  • The Shape of Water

  • Dunkirk

  • Spider-Man: Homecoming

  • Wonder Woman

  • Logan

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Doctor Strange

  • Arrival

    ★★★★★

  • Captain America: Civil War

  • The Revenant

  • Star Wars: The Force Awakens

  • The Martian

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★

  • Ex Machina

  • Interstellar

    ★★★★★

  • Gone Girl

  • Guardians of the Galaxy

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★★★

  • The Wolf of Wall Street

  • In Secret

  • Django Unchained

  • The Avengers

  • The Town

    ★★★★

  • Inception

    ★★★★★

  • Inglourious Basterds

  • The Dark Knight

    ★★★★★

  • Se7en

  • Pulp Fiction

  • The Silence of the Lambs

  • The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

    ★★★★★

  • The Shining

  • Taxi Driver

    ★★★★★

  • The Godfather

    ★★★★★