RSS feed for Kyle

Kyle has logged 21 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Dementia 13

Dementia 13

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Darkness Falls

Darkness Falls

2003
×
Read the review Edit this entry  
23
Darkness Falls

Darkness Falls

2003
×
Read the review Edit this entry  
13
Man's Best Friend

Man's Best Friend

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Return of the Living Dead

The Return of the Living Dead

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Chopping Mall

Chopping Mall

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Galaxy of Terror

Galaxy of Terror

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Moontrap

Moontrap

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Hackers

Hackers

1995
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Futile and Stupid Gesture

A Futile and Stupid Gesture

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry