Sort by

Ivan has logged 219 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Demain

Demain

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Tell Me Who I Am

Tell Me Who I Am

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Mangler

The Mangler

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Glass

Glass

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Pluto's Christmas Tree

Pluto's Christmas Tree

1952
×
★★★
Edit this entry  
16
Once Upon a Wintertime

Once Upon a Wintertime

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Art of Skiing

The Art of Skiing

1941
×
★★★
Edit this entry  
16
The Hockey Champ

The Hockey Champ

1939
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Winter

Winter

1930
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Polar Trappers

Polar Trappers

1938
×
Edit this entry  
16
Olaf's Frozen Adventure

Olaf's Frozen Adventure

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Curse of La Llorona

The Curse of La Llorona

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Sweet Childhood

Sweet Childhood

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Blue Thunder

Blue Thunder

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Billy Liar

Billy Liar

1963
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Funhouse

The Funhouse

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The First Purge

The First Purge

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Zeder

Zeder

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Leonor

Leonor

1975
×
★★★½
Edit this entry  
26
A Kind of Loving

A Kind of Loving

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Eaten Alive

Eaten Alive

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Lifeforce

Lifeforce

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Anthropocene: The Human Epoch

Anthropocene: The Human Epoch

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Knives of the Avenger

Knives of the Avenger

1966
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Rabid

Rabid

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Road to Perdition

Road to Perdition

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Le nid

Le nid

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
A Colony

A Colony

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Revenge of the Spacemen

Revenge of the Spacemen

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Justice League

Justice League

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Images

Images

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Aquaman

Aquaman

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Psychomania

Psychomania

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry