Sort by
  • The Nun II

  • Oppenheimer

    ★★★★

  • Barbie

    ★★★★★

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★★★

  • Black Mirror: Mazey Day

    ★★

  • Black Mirror: Demon 79

    ★★★★

  • Black Mirror: Beyond the Sea

    ★★★★

  • Black Mirror: Loch Henry

    ★★★★

  • Black Mirror: Joan Is Awful

    ★★★

  • John Mulaney: Baby J

  • Scream VI

    ★★★★★

  • Theater Camp

    ★★★

  • You People

    ★★½

  • Smile

    ★★★

  • The Good Nurse

    ★★½

  • The Menu

    ★★★

  • Glass Onion

    ★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★

  • Bullet Train

    ★★★½

  • Aftersun

    ★★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★

  • X

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Scream

    ★★★★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Midnight Mass

  • Squid Game

    ★★★½

  • The Guilty

    ★½

  • Dune

    ★★★

  • The Cursed

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★★

  • Old

    ★★½

  • In the Heights

    ★★½

  • Stowaway

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • The Blazing World

  • Mayday

    ★★★

  • The Dog Who Wouldn't Be Quiet

  • Passing

    ★★★★½

  • Wild Indian

    ★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • On the Count of Three

    ★★★

  • I Was a Simple Man

    ★★½

  • It's a Sin

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • WandaVision

  • Pretend It's a City

  • Burrow

  • James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

  • Songbird

    ½

  • Alex Wheatle

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • The Prom

    ★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

  • Two Single Beds

  • Red, White and Blue

    ★★

  • Opera

  • Mangrove

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★½

  • Ammonite

    ★★★

  • The World to Come

    ★★★★½