Sort by

Kat has logged 347 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Prince of Bel Air

Prince of Bel Air

1986
×
Edit this entry  
30
Fist of Jesus

Fist of Jesus

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Brothers Solomon

The Brothers Solomon

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
8-Bit Christmas

8-Bit Christmas

2021
×
★½
Edit this entry  
25
Gentlemen Broncos

Gentlemen Broncos

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Christmas Mail

Christmas Mail

2010
×
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
Santa Jaws

Santa Jaws

2018
×
★★½
Edit this entry  
23
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Castle for Christmas

A Castle for Christmas

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Married by Christmas

Married by Christmas

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Advent Calendar

The Advent Calendar

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Nine Lives of Christmas

The Nine Lives of Christmas

2014
×
★★★½
Edit this entry  
18
Lady of the Manor

Lady of the Manor

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ice Cream Man

Ice Cream Man

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
A Christmas Movie Christmas

A Christmas Movie Christmas

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Most Wonderful Time of the Year

The Most Wonderful Time of the Year

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Untamed Heart

Untamed Heart

1993
×
★★
Edit this entry  
12
Alone for Christmas

Alone for Christmas

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Santa with Muscles

Santa with Muscles

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Silent Night, Deadly Night III: Better Watch Out!

Silent Night, Deadly Night III: Better Watch Out!

1989
×
½
Edit this entry  
08
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Big Bear

Big Bear

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Holiday in Handcuffs

Holiday in Handcuffs

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Death of Dick Long

The Death of Dick Long

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Christmas in Connecticut

Christmas in Connecticut

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Station Agent

The Station Agent

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Sasquatch Gang

The Sasquatch Gang

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Snowmance

Snowmance

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Just Friends

Just Friends

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Ernest Saves Christmas

Ernest Saves Christmas

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Hometown Holiday

Hometown Holiday

2018
×
Read the review Edit this entry  
25
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
My Dad Is Scrooge

My Dad Is Scrooge

2014
×
Edit this entry  
22
3 Men and a Baby

3 Men and a Baby

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
A Christmas Wedding Tail

A Christmas Wedding Tail

2011
×
Read the review Edit this entry  
19
Hero at Large

Hero at Large

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Alien Resurrection

Alien Resurrection

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Noelle

Noelle

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Deck the Halls

Deck the Halls

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mystery Men

Mystery Men

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Odyssey

The Odyssey

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Home for the Holidays

Home for the Holidays

1972
×
★½
Read the review Edit this entry