Sort by

Kat has logged 27 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Lillith

Lillith

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★★
Edit this entry  
30
American Pie 2

American Pie 2

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Last Fling

The Last Fling

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Greener Grass

Greener Grass

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dumb and Dumberer: When Harry Met Lloyd

Dumb and Dumberer: When Harry Met Lloyd

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Messiah of Evil

Messiah of Evil

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mass Hysteria

Mass Hysteria

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Princess Caraboo

Princess Caraboo

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Frankenhooker

Frankenhooker

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Peanut Butter Solution

The Peanut Butter Solution

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Wishmaster 2: Evil Never Dies

Wishmaster 2: Evil Never Dies

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Vicious Fun

Vicious Fun

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Just My Luck

Just My Luck

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Drugstore Cowboy

Drugstore Cowboy

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Frank

Frank

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Crocodile Dundee

Crocodile Dundee

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Time Lapse

Time Lapse

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dude Bro Party Massacre III

Dude Bro Party Massacre III

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Final Destination 5

Final Destination 5

2011
×
★★★★
Edit this entry  
04
American Pie

American Pie

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Independence Day

Independence Day

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Near Dark

Near Dark

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Nigel & Oscar vs. The Sasquatch

Nigel & Oscar vs. The Sasquatch

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Love Letter

The Love Letter

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Copper Mountain

Copper Mountain

1983
×
½
Read the review Edit this entry