RSS feed for Jay
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Phantasm

Phantasm

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Shifter

Shifter

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Leatherface: The Texas Chainsaw Massacre III

Leatherface: The Texas Chainsaw Massacre III

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
I Trapped the Devil

I Trapped the Devil

2019
×
Read the review Edit this entry  
04
Alien Resurrection

Alien Resurrection

1997
×
Read the review Edit this entry  
03
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Host

Host

2020
×
Read the review Edit this entry  
31
Vivarium

Vivarium

2019
×
Read the review Edit this entry  
30
Swallow

Swallow

2019
×
Read the review Edit this entry  
29
Impetigore

Impetigore

2019
×
Read the review Edit this entry  
28
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
Read the review Edit this entry  
27
Alien³

Alien³

1992
×
Read the review Edit this entry  
27
Alien Resurrection

Alien Resurrection

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Taking of Pelham 1 2 3

The Taking of Pelham 1 2 3

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
Read the review Edit this entry  
23
47 Meters Down: Uncaged

47 Meters Down: Uncaged

2019
×
Read the review Edit this entry  
22
Apostle

Apostle

2018
×
Read the review Edit this entry  
21
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Blood Vessel

Blood Vessel

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
Aliens

Aliens

1986
×
Read the review Edit this entry  
18
Extraction

Extraction

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Swallow

Swallow

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Get Out

Get Out

2017
×
Read the review Edit this entry  
15
Ghosts of War

Ghosts of War

2020
×
Read the review Edit this entry  
15
Paranormal Activity: The Marked Ones

Paranormal Activity: The Marked Ones

2014
×
Read the review Edit this entry  
14
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Pontypool

Pontypool

2008
×
Read the review Edit this entry  
13
Alien

Alien

1979
×
Read the review Edit this entry  
13
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Murder Party

Murder Party

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Platform

The Platform

2019
×
Read the review Edit this entry  
10
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Beach House

The Beach House

2019
×
Read the review Edit this entry  
08
Gretel & Hansel

Gretel & Hansel

2020
×
Read the review Edit this entry  
07
Monster Hunter

Monster Hunter

1981
×
Read the review Edit this entry  
07
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
Read the review Edit this entry  
06
47 Meters Down

47 Meters Down

2017
×
Read the review Edit this entry  
03
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
Read the review Edit this entry  
02
Hereditary

Hereditary

2018
×
Read the review Edit this entry  
01
Gretel & Hansel

Gretel & Hansel

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Inside

Inside

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Dead Set

Dead Set

2008
×
Read the review Edit this entry  
30
Dead Snow 2: Red vs. Dead

Dead Snow 2: Red vs. Dead

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Annihilation

Annihilation

2018
×
Read the review Edit this entry