RSS feed for Refa
  • Toto

    ★★★★

  • The Light Side

    ★★★½

  • Egg

    ★★½

  • 1995

  • Goldman v Silverman

    ★★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Something Old, New, Borrowed and Blue

  • The Fall

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Anima

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Marooned

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★½

  • Chasing Happiness

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • I Lost My Body

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Monos

    ★★★★★

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Fyre

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bird Box

  • Bohemian Rhapsody

    ★½

  • Vertical Shapes in a Horizontal Landscape

    ★★★

  • Little Women

  • Aruna & Her Palate

    ★½

  • Johnny English Strikes Again

    ½

  • Green Book

    ★★★

  • Her Smell

    ★★★★½

  • Suspiria

    ★★★★★

  • Free Solo

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★½

  • First Man

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★★

  • Christopher Robin

    ★★★½

  • Bilby

    ★★★★

  • Purl

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★

  • Burning

    ★★★★

  • Long Day's Journey Into Night

    ★★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • Climax

    ★★★★★

  • Happy as Lazzaro

    ★★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★

  • Behind the Curve

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Bao

    ★★★★½

  • Thunder Road

    ★★★★½