• The Adam Project

    ★★

  • Turning Red

    ★★★

  • Jackass Forever

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • Love Hard

    ★★½

  • Red Notice

    ★★★½

  • Paranormal Activity: Next of Kin

    ★★

  • Eternals

    ★★★

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★

  • Dave Chappelle: The Closer

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Karen

    ★½

  • King Richard

    ★★★★

  • Malignant

    ★★½

  • The River Runner

    ★★½

  • Candyman

    ★★★

  • Untold: Deal with the Devil

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Untold: Malice at the Palace

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★

  • Ride the Eagle

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Old

    ★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Val

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★½

  • The Tomorrow War

    ★★½

  • False Positive

    ½

  • Luca

    ★★★

  • Awake

    ★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • Friends: The Reunion

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★

  • 22 vs. Earth

    ★★

  • Wrath of Man

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Bad Trip

    ★★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Boss Level

    ★★★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★½

  • Willy's Wonderland

    ★★★½

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★½

  • The Little Things

    ★★

  • WandaVision

    ★★★★½

  • The Marksman

    ★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★★

  • Burrow

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

  • The Last Blockbuster

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Soul

    ★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★