RSS feed for Unni

Unni has logged 134 entries for films during 2012.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
The Bourne Legacy

The Bourne Legacy

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Premium Rush

Premium Rush

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Looper

Looper

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Number 23

The Number 23

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Brave

Brave

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ted

Ted

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Total Recall

Total Recall

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Once

Once

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Rock of Ages

Rock of Ages

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Like Crazy

Like Crazy

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Rules of Attraction

The Rules of Attraction

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Safety Not Guaranteed

Safety Not Guaranteed

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Rock of Ages

Rock of Ages

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Journey 2: The Mysterious Island

Journey 2: The Mysterious Island

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Abraham Lincoln: Vampire Hunter

Abraham Lincoln: Vampire Hunter

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Troy

Troy

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Taxi

Taxi

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Enemy at the Gates

Enemy at the Gates

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Expendables 2

The Expendables 2

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Batman

Batman

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Reality Bites

Reality Bites

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The English Patient

The English Patient

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Color of Night

Color of Night

1994
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Marvel One-Shot: Item 47

Marvel One-Shot: Item 47

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Primer

Primer

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Tears of Steel

Tears of Steel

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Biutiful

Biutiful

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Portal: No Escape

Portal: No Escape

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Batman: The Dark Knight Returns, Part 1

Batman: The Dark Knight Returns, Part 1

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Lethal Weapon 4

Lethal Weapon 4

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Lethal Weapon 3

Lethal Weapon 3

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Lethal Weapon 2

Lethal Weapon 2

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry