Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
The Princess

The Princess

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
30
The Back-Up Plan

The Back-Up Plan

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Cars 3

Cars 3

2017
×
★★
Edit this entry  
30
Cars 2

Cars 2

2011
×
★★★★
Edit this entry  
29
Cars

Cars

2006
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Lost Valentine

The Lost Valentine

2011
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Bob's Burgers Movie

The Bob's Burgers Movie

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Houseguest

Houseguest

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Jailhouse Rock

Jailhouse Rock

1957
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
04
The Sweetest Christmas

The Sweetest Christmas

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Reckoning

The Reckoning

2015
×
★★
Edit this entry  
03
The Nine Lives of Christmas

The Nine Lives of Christmas

2014
×
★★
Edit this entry  
03
The Most Wonderful Time of the Year

The Most Wonderful Time of the Year

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Elvis

Elvis

1979
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
A Royal Christmas

A Royal Christmas

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Christmas in My Heart

Christmas in My Heart

2021
×
★★★★
Edit this entry  
30
Christmas Wonderland

Christmas Wonderland

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
30
The Manners of Downton Abbey

The Manners of Downton Abbey

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Downton Abbey

Downton Abbey

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Downton Abbey: A New Era

Downton Abbey: A New Era

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Two Turtle Doves

Two Turtle Doves

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Christmas in Love

Christmas in Love

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Debbie Macomber's A Mrs. Miracle Christmas

Debbie Macomber's A Mrs. Miracle Christmas

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Holiday Hearts

Holiday Hearts

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
Love & Gelato

Love & Gelato

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Mystery of Marilyn Monroe: The Unheard Tapes

The Mystery of Marilyn Monroe: The Unheard Tapes

2022
×
★★★
Edit this entry  
23
Elvis Presley: The Searcher

Elvis Presley: The Searcher

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Meddling Mom

Meddling Mom

2013
×
Edit this entry  
15
Spectre

Spectre

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
15
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★★
Edit this entry  
15
How to Marry a Millionaire

How to Marry a Millionaire

1953
×
★★★★★
Edit this entry  
10
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Riding the Bus with My Sister

Riding the Bus with My Sister

2005
×
Edit this entry  
07
When Sparks Fly

When Sparks Fly

2014
×
★★★
Edit this entry  
26
Despicable Me

Despicable Me

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Mummy, I'm a Zombie

Mummy, I'm a Zombie

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
23
The Jetsons Meet the Flintstones

The Jetsons Meet the Flintstones

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Never Been Kissed

Never Been Kissed

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Curly Top

Curly Top

1935
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Blue Hawaii

Blue Hawaii

1961
×
★★★★★
Edit this entry  
25
G.I. Blues

G.I. Blues

1960
×
★★★★★
Edit this entry  
05
A Midsummer Night's Dream

A Midsummer Night's Dream

1935
×
★★★
Read the review Edit this entry